Bebe Rexha publikoi videon e këngës “One in a Million” mëngjesin e së martës.

Ajo shkroi këngën me krijuesin e hiteve, David Guetta, 55 vjeç, dhe kënga është një elektropop shumë e këndshme.

Në video, Bebe, 36 vjeçe, duket e botës tjetër, ndërsa lëviz nëpër grupin me temë hapësinore e rrethuar me lazer. Guetta shfaqet në momente të ndryshme në video, e cila është drejtuar nga Corey Wilson.

Ndërsa këngëtarja e “Say My Name” – e cila u nda nga i dashuri i saj prej tre vitesh këtë verë – këndon, ajo rrotullohet dhe veshja e saj ndryshon nga një fustan argjendi pa rripa në një fustan argjendi futuristik në një fustan të zi me korse me maskë.

Bebe dhe Guetta kanë bashkëpunuar së bashku disa herë, duke përfshirë në vitin 2022 “I’m Good (Blue)”, i cili është transmetuar më shumë se një miliard herë që kur u publikua.

Videoja e re vjen vetëm pak ditë pasi ajo performoi live këngën në festivalin Life is Beautiful në Las Vegas.

Bebe përfundoi turneun e saj “Best F**kin Night of My Life” gjatë verës, i cili ishte në mbështetje të albumit të saj “Bebe”, i cili bëri debutimin e tij në fund të prillit.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *