Çifti i Hollywoodit, aktorja Julianne Moore dhe regjisori Bart Freundlich, po festojnë 20 vjet martesë këtë vit, ndonëse lidhja e tyre e dashurisë filloi shumë më herët.

Ata e mbajnë jetën e tyre private larg publikut. Ata vetëm ndonjëherë shfaqen së bashku në ngjarje publike dhe me të vërtetë rrallë flasin për marrëdhënien e tyre.

Së fundmi dyshja janë shfaqur në Javën e Modës në Milano dhe kanë gëzuar të gjithë fansat.

Si nisi historia e tyre e dashurisë?

Julianne dhe Bart arritën të kapërcejnë të gjitha pengesat dhe të bëhen një nga çiftet më jetëgjatë në Hollywood.

Historia e dashurisë së këtij çifti filloi në vitin 1996. Ata u takuan teksa ai drejtonte filmin “Myth of Fingerprints”, në të cilin ajo luan rolin kryesor.

Kur u takuan, ajo ishte 35 vjeçe dhe ai 26 vjeçar. Ata u afruan krejt papritur dhe tërheqja mes tyre vetëm sa u rrit.

Julianne më parë tha se sekreti i një martese të suksesshme është se të dyja palët duan të jenë në martesë. Dhe gjithmonë, thotë ai, duhet të ketë një ekuilibër.

Ajo pretendon se ka parë shumë martesa të dështojnë sepse një person nuk ishte vërtet gati për t’u martuar.

Argëtimi është shumë i rëndësishëm për të. Ai thotë se edhe pse martesa kërkon shumë punë, është gjithashtu e rëndësishme që çifti të argëtohen dhe të qeshin së bashku.

“Çelësi është të gjesh dikë që të bën vërtet të qeshësh. Nëse nuk të bëjnë të qeshësh, marrëdhënia mund të komplikohet”, tha Julianne në “Drew Barrymore Show”.

Për shembull, Julianne dhe Bart duan të shikojnë filma dhe të luajnë lojëra së bashku. Kështu e kalojnë kohën e lirë bashkë.

Çifti ka dy fëmijë, vajzën 21-vjeçare Liv dhe djalin 25-vjeçar Caleb. Të dy ndoqën gjurmët e tyre dhe hynë në botën e filmit. /Telegrafi/

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *